1997 yilinda Taiwan’da kurulmuş olan Draytek küçük ve orta ölçekli iş yerleri ve ev uygulamarı için geniş tabanlı uzaktan erişim çözümleri geliştirmektedir. Uzaktan erişim çözümleri üreticileri küçük ve orta ölçekli ihtiyaçlar için global VPN/Firewall/Güvenlik çözümlerine odaklanmışlardır. Bu durum Draytek firmasının üretim stratejisini ve müşteri ihtiyaçlarina yönelik süren çalışmalarını haklı çıkarmıştır.

Draytek ürün gurubu, ileri seviye güvenlik duvarlarından, küçük iş yeri ya da evde uygulanabilecek VPN tesislerine, çok yönlü xDSL dayanak noktalı, örnegin USB ADSL modemler, ADSL router’lar, kablosuz ADSL router’lar, VoIP içeren ADSL routerlar, ISDN yedeklemeli ADSL router’lar, USB tabanlı genisbant router’lar, kablosuz ag çözümleri, ISDN router’lar ve gelecekte yaygın kullanilacak haberlesme ürünleri için USB ISDN TA’ları kapsamaktadir. Draytek ürünlerini marketin ve müşterilerin zaman içerisinde gelişen ihtiyaçlarını yerine getirecek şekilde geliştirmektedir. Bu amaçla 2006 yılı itibarı ile UTM (Unified Threath Management) (Birleşik Tehdit Yönetimi) ürünlerini de kullanıma sunmuştur.

Draytek gurubu kendi içerisinde; Dağıtıcıları, Sistem Birleştiricileri, Bayileri, Perakende Satiş Noktalarını kapsamaktadır. Bunun dışında bir çok genişbant servis sağlayıcısı ve telekom operatörü Vigor ürünlerini kendi paketleri içerisine dahil etmişlerdir.

[tc-logo-slider logo_cat=”Partner”]